Street Art Graffiti. Hobby z klasą

Malowanie graffiti może być hobby i sztuką

Malowanie graffiti czy murali to hobby wielu osób. Niestety, nie zawsze zainteresowania idą w parze z talentem artystycznym, czego przykłady można znaleźć praktycznie w każdym mieście. Murale i graffiti mogą być naprawdę piękne i imponujące, pod warunkiem, ze osoba, która je tworzy, ma pojęcie o tej sztuce.

Do niedawna graffiti kojarzyło się z nieciekawymi napisami na murach, które ze sztuką nie miały nic wspólnego. Tymczasem taki zwykły wandalizm w żaden sposób nie powinien być porównywany do prawdziwych dzieł sztuki, jakie można spotkać na ścianach budynków, pustostanów czy na murach.

Murale graffiti

Murale Graffiti
źródło: http://muralegraffiti.eu

Malowanie graffiti to pasja i hobby, które, jeśli jest właściwie realizowane, może być pomysłem na całe życie. Trzeba jednak mieć do tego odrobinę talentu i predyspozycji. Jeśli ktoś nie potrafi narysować prostego rysunku kredkami, raczej z puszkami z farba także sobie nie poradzi. Jest to więc hobby dla osób ze zmysłem artystycznym. Rozwijanie tego hobby bywa trudne, gdyż trudno jest znaleźć mur, na którym zgodnie z prawem można stworzyć własne dzieło sztuki. Dlatego na początku warto swoje pasje realizować we własnych czterech ścianach, tworząc graffiti na ścianie w salonie, sypialni czy w garażu. Malowanie murali to również wyzwanie z powodu braku przestrzeni. Tutaj też na początek warto postawić na własna posesję, by sprawdzić umiejętności, zanim wyjdzie się na miasto.

Malowanie murali i graffiti jest coraz popularniejszą pasją wśród osób młodych i aktywnych, które poszukują nietypowych i niesztampowych zainteresowań. Co więcej, tego typu dzieła na ścianach wchodzą obecnie w kanon sztuki ulicy, która staje się odrębną dziedziną kultury. Pozwala na realizowanie swoich zainteresowań artystycznych niekoniecznie w dusznych pracowniach domów kultury. Malowanie graffiti czy murali nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Jedyne, co jest potrzebne, to farba. W porównaniu do innych pasji czy hobby, które wymagają specjalistycznego i kosztownego sprzętu, graffiti i murale to pomysł na nietypowe hobby praktycznie dla każdego.

Scroll to top