Planując wystrój biura, pamiętaj o oświetleniu

Oświetlenie biurowe LED, to dobre rozwiązanie

Światło nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale też kreuje nastrój. Nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też biurowych. Dlatego też, planując aranżację biura, warto szczególnie zaplanować, jak będzie ono oświetlone.

LED oświetlenie biuroweŚwiatło w pomieszczeniu ma dwa źródła – naturalne oraz sztuczne. Aby przestrzeń biurowa była dobrze oświetlona, powinna mieć jasne przestronne okna, które w ciągu dnia będą wpuszczały jak najwięcej naturalnego światła. Aranżacje okienne nie powinny być zbyt ciemne czy przytłaczające, a jasne, lekkie i przewiewne, aby delikatnie filtrowały promienie słoneczne.

Często potrzebne jest też oświetlenie sztuczne – nie tylko wieczorami czy popołudniami podczas zimy, ale też każdego dnia, gdy pogoda bywa mało słoneczna. Warto zadbać o to, by oświetlenie ułatwiało pracę w biurze oraz zachęcało do przebywania w nim.

Lampy w biurze warto dobierać tak, by pasowały do charakteru danej firmy oraz do wystroju pomieszczenia. Jeśli jest ono urządzone w stylu klasycznym, doskonale sprawdza się tradycyjne lampy. Elegancka lampa stojąca może podkreślić wystrój wnętrza, a jednocześnie będzie świetnym źródłem światła tuż obok kanapy czy foteli, w których przyjmowani są klienci.

Lampa wisząca to natomiast doskonałe rozwiązanie nad stołami konferencyjnymi czy takimi, wokół których odbywają się regularne zebrania. Jeśli w biurze jest sporo biurek czy miejsc pracy dla pracowników, lampa wisząca będzie potrzebna nad każdym z nich. Dzięki temu miejsca pracy będą idealnie oświetlone.

W przestrzeni biurowej doskonale sprawdzi się również oświetlenie biurowe led. Lampki o mocnym, intensywnym świetle doskonale podkreślają charakter wnętrza, mogą też punktowo oświetlać te elementy oświetlenia, które wymagają szczególnej uwagi. Lampy led są nowoczesne, trwałe, wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie energooszczędne. Oświetlenie biurowe led to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju biura.

Scroll to top