Przeprowadzka firmy. Na co zwrócić uwagę?

Przeprowadzka firmy

Prowadzisz firmę i planujesz zmienić lokalizację? To świetnie – zapewne biznes się rozrasta i potrzebujesz większego lub bardziej prestiżowego miejsca. Jednakże nie jest to zadanie ani łatwe, ani sprawne logistycznie, jeżeli będzie odbywać się w sposób chaotyczny.

Planowanie przeprowadzki to podstawa

Przeprowadzkowa firmyPo pierwsze – trzeba znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową. Warto poszukać w sieci, wpisując w wyszukiwarkę „przeprowadzki + miasto”. Firm transportowych jest całkiem sporo, czym należy więc kierować się podczas wybierania tej konkretnej?

Przede wszystkim powinna być ona fachowa, profesjonalna i doświadczona. Nowo powstała firma nigdy nie dorówna pod względem jakości usług fachowcom, którzy w branży pracują już od dawna i mają mnóstwo zadowolonych klientów. Dobrze jest też sprawdzić zaplecze transportowe – jakimi firma dysponuje samochodami, jak wiele ich ma. To pozwoli mniej więcej ocenić, ile kursów z miejsca na miejsce będzie do wykonania oraz oszacować koszt takich usług.

Gdy firma przeprowadzkowa jest już znaleziona i umówiona na konkretny termin, przychodzi czas na pakowanie. Pracownicy poradzą sobie dość łatwo – muszą bowiem zapakować wyłącznie zawartość swoich biurek czy podręcznych półek. Co innego, gdy firma działa w branży, której funkcjonowanie oparte jest na dużych, wielkogabarytowych maszynach. Wtedy trzeba zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie na czas transportu, aby podczas jazdy czy rozładunku nie uległy one uszkodzenie. Maszyny, na których opiera się całe funkcjonowanie i zysk firmy powinny być traktowane z jak największą uwagą.

Sama przeprowadzka, jeśli jest dobrze przygotowana, odbywa się już szybko i sprawnie. Dzięki temu można uniknąć dezorganizacji pracy całej firmy, a najwyżej poszczególne działy mają opóźnione działania ze względu na przeprowadzkę. Jeżeli jest to możliwe, warto całość logistyki i transportu wykonać w dni wolne od pracy lub po godzinach pracy. Dzięki temu firma nie straci na prawidłowym i ciągłym funkcjonowaniu.

O przeprowadzkach firm opowiedział redakcji E-Halo Pan Mieczysław Pająk, właściciel firmy przeprowadzkowej KRAK -> http://przeprowadzkitranspec.pl

Scroll to top