Przeprowadzka – pakowanie czas zacząć

Przeprowadzka – pakowanie czas zacząć

Przeprowadzka zwykle wiąże się ze zmianą mieszkania na większe bądź na dom z ogródkiem. Siłą rzeczy jest to pozytywne wydarzenie i powinno nas przede wszystkim cieszyć. Tymczasem w rzeczywistości bywa źródłem stresu, który warto ograniczyć poprzez dobre zaplanowanie wszystkich działań przeprowadzkowych.

PrzeprowadzkiZanim zaczniesz się pakować zamów usługi firmy transportowej. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że żadna firma nie będzie miała wolnych terminów lub że koszt usługi będzie dużo wyższy. Znając termin przeprowadzki warto zamówić transport i dopiero potem zabierać się za pakowanie.

Jak zapakować całe mieszkanie i przy okazji nie zwariować? Najważniejszy jest dobry plan – nie próbuj chaotycznie pakować po kilka rzeczy z salonu, kuchni czy sypialni, tylko bardzo dokładnie zorganizuj pracę. Sprawdź swoje zasoby jeśli chodzi o walizki i torby podróżne. Postaraj się jak najwięcej pożyczyć do rodziny czy znajomych, zorganizuj też sporo średniej wielkości kartonów. Za małe będą niezbyt przydatne, bo niewiele do nich się zmieści. Zbyt duże będą trudne w przenoszeniu, co może spowolnić pracę podczas samej przeprowadzki. Kartony staraj się zapełniać po brzegi, gdyż każdy kawałek miejsca ma w tym przypadku spore znaczenie. Po zapakowaniu kartonu zabezpiecz go taśmą i dobrze opis, zarówno to, co znajduje się w środku, jak i pomieszczenie, do jakiego karton ma trafić w miejscu docelowym. Ułatwi to pracę pracownikom firmy przewozowej i zminimalizuje ryzyko zniszczenia delikatnych czy tłukących rzeczy.

Planując przeprowadzkę myśl też o przedmiotach dużych lub ciężkich – czy da się je znieść po schodach, czy zmieszczą się w futrynie drzwi, czy lepiej jest je przenosić w całości, czy może rozkręcić i przetransportować w elementach, a na miejscu docelowym po prostu ponownie je złożyć. Im więcej zaplanujesz z odpowiednim wyprzedzeniem, tym mniej tego rodzaju dylematów będzie pojawiać się, gdy firma transportowa będzie już na miejscu. Przy okazji pakowania można też nieco odgruzować mieszkanie z rzeczy zbędnych, zużytych czy po prostu starych i nieużywanych. Nie ma sensu przenosić się z gratami do nowego miejsca, by tam niepotrzebnie zajmowały przestrzeń. Całą zawartość szaf, pawlaczy, schowków czy piwnic warto zebrać, posegregować i co trzeba po prostu wyrzucić lub komuś oddać.

Tania i bezproblemowa przeprowadzka na terenie Krakowa i okolic -> http://przeprowadzkikrak.pl.

Scroll to top